Grupa muzyczna tworząca od 1982 r. zaangażowaną społecznie muzykę eksperymentalną i improwizowaną zaliczaną do rocka awangardowego. Także solowa twórczość Andrzeja Karpińskiego.
Muzyka do Tańca to płyta, która powstaje z materiału przeznaczonego do spektaklu >> Gra I. Czas Polskiego Teatru Tańca. Jest to debiut choreograficzny ówczesnej tancerki, a obecnie dyrektor poznańskiego PTT. Po wielu spotkaniach powstaje wielogodzinny materiał, z którego wyselekcjonowane jest łącznie 30 minut fragmentów muzycznych. Z tych fragmentów, przy współpracy z inicjatorką spektaklu, powstaje zwarte opowiadanie muzyczne. Dopiero po skomponowaniu muzyki Iwona Pasińska rozpoczyna pracę nad choreografią spektaklu. Płyta muzyka do Tańca zawiera kilka fragmentów przeznaczonych do spektaklu, ale przede wszystkim składa się z kompozycji niewykorzystanych. Muzyka jest wykonywana na przetwarzane elektronicznie perkusjonalia i klawiatury. Wszystkie instrumenty i mikrofony są przepuszczane przez stereofoniczne efekty gitarowe. Ciekawym instrumentem jest coś pomiędzy triggerem, a mikrofonem stykowym. Jest to specjalnie przebudowana elektroniczna perkusja dziecięca. Jej pady są przytwierdzone bezpośrednio do obręczy perkusyjnych. Uderzenie lub drgania naciągu wzbudzają poprzez pady sample uzyskane za pomocą systemu midi prosto z mini klawiatury. Zatem powstaje możliwość mieszania dźwięków akustycznej perkusji z np. fortepianem w równym unisono. Na płycie słychać też dźwięki elementów pracowni plastycznej, np. pracę plotera tnącego lub łańcuchów od bramy przemysłowej. Na okładce wykorzystano fragmenty obrazu Izabeli Rybackiej „Druga Nóżka” `91. Otwierana, trójdzielna okładka płyty zawiera wszystkie teksty w języku polskim i angielskim.
Andrzej Karpiński (perkusja, mini klawiatury, Yamaha CBX K1 XG, DX100, DD-11, Digitech RP6, loop station).
Marzena Karpińska (głos kobiety)
Lista umieszczonych na płycie utworów:
01. Gra I.Czas, część 1 (First Play. The Time, part 1)
02. Szycha (Big Guy)
03. Gra I.Czas, część 2 (First Play. The Time, part 2)
04. Reportaż (Report)
05. Muzyka improwizowana (Improvised music)
06. Gra I.Czas, część 3 (First Play. The Time, part 3)
07. Muzyka improwizowana (Improvised music)
08. Refleksja druga (The Second Conclusion)
09. Muzyka do Tańca (Dancing Music)
10. Człowiek znikąd (Nowhere Man)
11. Muzyka improwizowana (Improvised music)
12. Żeby żyć i śnić (To Live and Dream)
Gulasz z Serc jest projektem, który powstaje od czasu próby reaktywacji zespołu, czyli od roku 2000. Jest to opowiadanie muzyczne przeplatane improwizacjami i melodeklamacjami. Poruszane tematy związane są z relacjami między ludźmi. Wyolbrzymiona jest samotność wrażliwego człowieka w świecie zniewolonym biurokracją i tzw. poprawnością polityczną. Głos jest sarkastycznie wzbogacony o arystokratyczne „r”. Muzyka jest wykonywana na przetwarzane elektronicznie perkusjonalia i klawiatury. Wszystkie instrumenty i mikrofony są przepuszczane przez stereofoniczne efekty gitarowe. Jedna z klawiatur jest specjalnie przeznaczona do grania pałkami perkusyjnymi. Najciekawszym instrumentem jest coś pomiędzy triggerem, a mikrofonem stykowym. Jest to specjalnie przebudowana elektroniczna perkusja dziecięca. Jej pady są przytwierdzone bezpośrednio do obręczy perkusyjnych. Uderzenie lub drgania naciągu wzbudzają poprzez pady sample uzyskane za pomocą systemu Midi prosto z mini klawiatury. Zatem powstaje możliwość mieszania dźwięków akustycznej perkusji z np. instrumentem dętym w unisono. Tytuł płyty ma sugerować porzucenie uczuć i rzeczy bliskich sercu w zredukowanym i prymitywnym świecie konsumpcjonizmu. Na okładce wykorzystano wnętrze wózka starego tramwaju oraz zeskanowany kilogram mięsa. Przewody elektryczne połączone z mięsem mają sugerować jak bardzo sfera ludzkich uczuć zostaje przejmowana i kontrolowana przez technologię. Otwierana, trójdzielna okładka płyty zawiera wszystkie teksty w języku polskim i angielskim.
Andrzej Karpiński (perkusja, mini klawiatury, Yamaha CBX K1 XG, DX100, Casio CZ100, DD-11, Digitech RP6, loop station).
Lista umieszczonych na płycie utworów:
01. Refleksja Pierwsza (Conclusion One)
02. Nie U Nas (Not Here)
03. Kłopoty Z Zerem (Troublesome Zero)
04. Patologie (Pathologies)
05. Ja Bi-Smark (Yes… double Bismarck`s snots)
06. Żyła Złota (The Golden Vain)
07. Ustawa W Czterech Ustępach (Four Passages Of The Law)
08. Plaża (The Beach)
09. Tu, Kiedy Jestem W Środku (Here, When I`m Inside)
10. Refleksja Ostatnia (The Last Conclusion)