2014-2018 NEWS FROM DOM

Reportaż Andrzej KarpińskiProjekt NEWS from DOM powstał w 2015 roku i ciągle się rozwija. Polega na komponowaniu muzyki w oparciu o improwizacje podczas prób i koncertów. W tym celu zostało zbudowane specjalne, mobilne studio, umożliwiające loopowanie akustycznej perkusji i innych instrumentów w czasie rzeczywistym, bez utraty jakości brzmienia. Są to głównie to rockowe, konstruktywne ilustracje muzyczne z określonym w mojej wyobraźni celem artystycznej podróży. Nie chcę tworzyć zapisu bezużytecznej chwili lub chmury dźwięków o niczym. Nie chodzi o show, wymyślanie czegoś na siłę, psucie lub udziwnianie instrumentów. Staram się unikać przypadku, eksperymentować nie z instrumentem lub dźwiękiem, ale z MUZYKĄ. Chcę PROSTYMI ŚRODKAMI zbudować opowiadanie muzyczne, którego celem jest PRAWDA o wykonawcy, estetyka i forma muzyczna możliwie bliska mi biologicznie. Elektroniki używam tylko do przekształcania klasycznych instrumentów i głosu. Gdy mieszam ich brzmienie, trudno rozpoznać aktualne źródło dźwięku, Słuchacz przenosi się w głąb treści i o to mi właśnie chodzi. Recital ma się kończyć jak najdłużej po wykonaniu, ma tworzyć WSPOMNIENIE. Jeśli tak się nie stanie – tracimy CZAS.

26.042018r. Poznań, klub Blue Note

Reportaż Andrzej KarpińskiUrodzinowy koncert harytatywny w celu wsparcia zakupu wózka rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnej, 16-letniej Zuzanny Łodygi ze Skórzewa. Zuzia, w wyniku błędu popełnionego przez lekarza, urodziła się w zamartwicy okołoporodowej i w konsekwencji tego cierpi na dziecięce porażenie mózgowe i wiele współistniejących schorzeń takich jak: padaczka, niedowidzenie, skolioza, zwichnięte biodro, przepuklina przeponowa, refluks żołądkowo-przełykowy, astma i wiele innych. Nie potrafi chodzić, samodzielnie siedzieć i mówić. Wymaga 24-godzinnej opieki, intensywnej rehabilitacji, masaży i licznych zabiegów pielęgnacyjnych w tym karmienia, przewijania i częstego odsysania wydzieliny z dróg oddechowych. Zuzia mieszka tylko z mamą. Ich codzienność, krótkie podróże lub spacery są prawdziwym wyzwaniem. Z powodu porażenia, zwichniętego biodra i dużej skoliozy Zuzia może siedzieć i być przewożona jedynie w specjalnie dobranym wózku, który jednocześnie spełnia funkcję fotelika terapeutycznego stosowanego w domu. Dziewczynka obecnie jest w okresie intensywnego wzrostu i wózek, z którego dotąd korzystała jest już za mały. Po wielu przymiarkach, udało się mamie znaleźć najbardziej odpowiedni, większy wózek. Jego koszt to 17 200,00 zł. W trakcie koncertu i tuż po nim udało się zebrać kwotę 3 400,00 zł. Następnie akcja „Wózek dla Zuzi” jest kontynuowana wśród przyjaciół, mieszkańców Skórzewia i w internecie. Łącznie udaje się zebrać kwotę ponad 9 000,00 zł. Dzisiaj Zuzia jest użytkownikiem nowego, nowoczesnego wózka. Wielkie podziekowania wszystkim ludziom dobrego serca!

17.11.2017r. Warszawa, klub Oko

gtb_1117_reportazKoncert w ramach cyklu „Grunt to bunt Fest”, organizowanego przez Grzegorza Witkowskiego – basistę zespołu Róże Europy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *